שינוי ירוק - רשת חברתית לקיימות וסביבה

הדרך שלך להשאיר חותם

הנושא לא קשור ישירות לתחבורה, אבל משלים אותו.

בטיול שעשיתי בברלין (שהיא דוגמה ומופת לתח"צ), ראיתי שבתחנות רק"ל/תחתית מרכזיות יש אזור שמוקצה להרבה מאוד לוקרים. השימוש שאני נתקלתי בו הוא בעיקר תיירים שבאו עם תיק גדול ורצו לטייל באזור בקלילות. התשלום מתבצע במערכת אוטומטית, כדי לפתוח את הארונית משלמים ע"פ משך זמן הנעילה.

אני תוהה כמה דבר כזה יתפוס בארץ. אישית, כאשר אני הולך לריצה בפארק הירקון, אני מאוד זקוק למקום בו אוכל להניח את התיק שלי. רק בשביל לאכסן חפצים אני נאלץ להביא רכב (או דואג שחבר שלי יביא רכב), וגם אז מסתכנים בפריצה. תחנת הרכבת של אוניברסיטת ת"א היא מקום שהייתי מצפה למצוא בו לוקרים.

המודל הכלכלי נשמע לי משתלם: אפשר להתחיל עם מעט מאוד לוקרים, ולגדול ע"פ הביקוש. ההשקעה הראשונית + התחזוקה נשמעים לי (יחסית) כסף קטן.

א. מה דעתכם, זה צורך פרטי שלי או שיש כאן דרישה ציבורית משמעותית?
ב. האם אתם מכירים מודל כזה היכנשהו בארץ הקודש?
ג. למי לדעתכם צריך לפנות כדי לקדם את העניין?

תודה

- אורן

Views: 1817

תגובות לדיון זה

פרצה קוראת למחבל
קשה להאמין שלא חשבת על כך.
אבל כן כדאי לוקרים בפיקוח ,מעין אכסון בתשלום.
היי אורן

אין ספק שרעיון חשוב וחיוני אבל אני חושבת שהעניין הבטחוני הוא הבעייה והחסם המרכזי
בפריז ובלונדון לדוגמא, ביטלו את תאי שמירת חפצים בתחנות רכבת ושדות תעופה בגלל הבעייה הזו

שירילי
ביטחון, ביטחון, ביטחון.. אם יפתרו את הבעיה הזו הכל יהיה קל יותר..
שנה שעברה השתמשתי בשירותי ה-consignes של Gare De Lyon בפריז. המזוודה עוברת בדיקה מגנטית לפני שמתירים לך להיכנס ולהפקיד אותה בתוך לוקר חשמלי לזמן מקסימלי של 72 שעות(אני הייתי שמח אם היה מחיר מוזל לשלוש שעות... לקחו לי תשעה וחצי יורו רק בשביל הזכות להסובב בפריז בלי משקל).

לפי האתר שלהם השירות פעיל בצרפת, לא יודע אם בשנה האחרונה השתנה משהו, אך אני בספק שכך.
http://www.voyages-sncf.com/tgv/services_tgv/solutions_bagages/ אגב, השירות נמנה עם שירותים נוספים כמו שליחת החפצים עד למקום חפצך.

בכל אופן, בארץ הבעיה קשה מאוד... קשה להסתדר בלי מכונית, ללכת לים עם שמשיה באוטובוס? לא נראה לי הרבה ינסו את זה, בטח לא עם חברת דן, ואגד לא מגיעים לים על נקל.

בתחנה המרכזית בירושלים גם ככה המזוודות והתיקים עוברים שיקוף כך שהוספת ארונות שמירה אינה אמורה להווה בעיה. באשר לתל אביב, כנראה שצריך להתאחסן במלון בשביל לראות משהו ממנה, אני עם תיק כבד לא אסתובב מבחירה בלחות של מישור החוף הדרומי.
השתתפתי במכרז לאופניים ברכבת. בעקבות זאת וכטכנולוג ממציא - יש לי פתרון זול ומהיר לשמירת חפצים אוטומטית ללא מגע אדם (אך כמובן שמור על ידי חברת שמירה). אשמח להקים את העניין, אך לכם צריכה להיות הגישה לבעלי הזכויות במקומות שונים, כדי שאפשר יהיה להעמיד מתקנים, אני לא אוכל להתעסק בקבלת האישורים, אך יכול להציע הצעות שיקלו על כך. בתחנת הרכבת למשל תצטרכו לעבור שבעה מדורי מכרז, ומובטח שלא תשיגו את מבוקשכם. לעומת זאת באחוזות החוף, או בקניונים, או אם תדברו עם זכייני הסירות בפארק הירקון (אין לי מושג מה גבולות הזיכיון) מובטחת לכם הצלחה קלה יותר - אם היא אפשרית.

בעניין הביטחון: נראה לי פתיר די בקלות.

בעניין המכרז... היינו רק שלושה מציעים:
הפסדנו לשלמה SixT כי הם הבטיחו לרכבת הכל, בתנאי שיוכלו גם להשכיר מכוניות שם. הרכבת טענו שלא זה היה העניין, אלא שלשלמה יש צי רכב גדול יותר (כמובן המכרז היה על אופניים ואופנועים, אך ניחא) הציעו את הציוד היקר ביותר (לא רשמו כלום ברובריקה - אלא פשוט אמרו: מה שאתם תבקשו), בתשלום הגבוה ביותר לרכבת (אכן), ויכולת ערבות הטובה ביותר.
בסופו של דבר השותפים שלי - ממילא הם אלה שמבצעים את השכרת האופנועים... בין כך ובין כך, כך שלא שינה לנו שלא אנו זכינו במכרז.
היי,
אשמח לשמוע יותר על הפתרון הזול והמהיר שיש לך
איך ניתן ליצור איתך קשר?
עמית
באיזור סידני - אוסטרליה עלינו לאוטובוס.
הנהג לא ממהר, מחכה שכולם ישבו. (ולא נוסע אם מישהו עומד). הוא גם עוצר את האוטובוס בצד הדרך, אם מישהו קם לפני שהוא נעצר, ובאדיבות וחיוך אמיתיים שואל אם הכל בסדר.

בכניסה לאוטובוס יש מקום לזרוק את התיקים. ואכן זה מה שכולם עושים, בדרך תוך אמירת שלום לכל אחד, ומתיישבים הרחק מאחור. אין גנבים. אין מחבלים. אין ווכחנים ויודעי כל. אין דאגות. נו ווריז מייט.

בניו יורק - ארה"ב האוטובוס עוצר. אקזקט ציינג סר. אבל הרגע זה מה שקיבלתי מכספומט. סיר אקזקט ציינג. וחיוך אוטומטי קפוא. אני הבנתי אבל. סיר אתה מעקב את האוטובוס. (החיוך עדיין קפוא). אקזקט ציינג סיר. זוהי מערכת אוטומטית, ותודה שהואלת להתווכח עם מערכת נהג אוטומטית. אתה יורד והולך לחפש איפה תשיג אקזקט ציינג. באוטובוס בשדה התעופה רשום: נוסעים שימו לב. אין להיעזר באף אדם בנשיאת תיקיכם, אלא אם האדם במדים ובעל תעודות שאתה מכיר. אין להציע עזרה בנשיאת תיקים לאף אדם. בקבלה של אל על מדברים רק אנגלית, עד שצעירה בתור אומרת "איזו חוצפנית, היא טוענת שיש לי משקל יתר, כולה חצי קילו". הפקידה אומרת - "למה חוצפנית. את חוצפנית." התור נחלק לשניים: הרוב בעד הצעירה אך יש גם בעד הפקידה. כולם מתרגזים וכל אחד יודע מי צודק. בינתיים הבחורה מוציאה את המשקל העודף, מעבירה לתיק של החבירה שלה, ועוברת.

בישראל, נהג האוטובוס לוקח את שטר 200 השקל ושואל למה האיש לא הביא עודף. האוטובוס כולו משתתף בויכוח מי צודק, למרות שהמשלם רוצה לבקש מהנהג סליחה, כי את המטבעות הוא בדיוק שם בקופת הצדקה. העולה הזקנה מרוסיה יושבת ליד האתיופית, שעונה לטלפון ואומרת: אין מה לעשות ככה זה. כל אחד חייב רק לחשוב איך אפשר לעזור לשני, אתה לא יכול להיות שלילי. העולה מסתכלת על האתיופית ואומרת - דא, זה נכון. בינתיים עולה מבקר ומתעקש שהמרוקאי המבוגר והמכובד עם החליפה ישלם שוב, אם הוא לא מוצא את הכרטיס. חייל משמר הגבול ניגש לנהג ומספר לו מה שקרה. הנהג מתווכח עם הכרטיסן שכולם שילמו. הוא עוצר את האוטובוס בתחנה, אך הכרטיסן לא יורד ומתעקש. הנוסעים שואלים את הנהג: נו אתה נוסע כבר. אנחנו לא יכולים לאחר בגללך. הנהג משלם על הנוסע מכיסו ומביא לו כרטיס. כל האוטובוס מוחה כפיים, והנוסעים העצבנים מורידים את העיניים ושותקים במשך דקה שלמה לזכר הצדק.
אהבתי
גם אני נהניתתי מהתאים לשמירת החפצים בברלין. זה ממש עזר לי. הגכתי בטיסת בוקר ועד שבאו לקחת אותי היה עלי לחכות מספר שעות. שמתי את הצזוודות בלוקר ויצאתי לטייל. היום אני ספריז והטיסה שלי בערב. אני מחפשת מקום לשמירת המזוודות לכמה שעות.אשמח לקבל טיפים. ביום ראשון הקרוב.דחוף.תודה.
אפשר להשתמש בכרטיס רב-קו. אני עובד בתחום הזה..

RSS

חברים

חיפוש באתר

© 2014   Created by Green Change.   Powered by

תוויות  |  דווח על בעיה  |  Terms of Service

/* * Open offsite links in new window- (c) Dynamic Drive (www.dynamicdrive.com)* This notice MUST stay intact for legal use* Visit http://www.dynamicdrive.com/ for full source code */